Jak pečovat o vaše zboží

JAK MÁM PEČOVAT O VAŠE ZBOŽÍ?

SPODNÍ PRÁDLO/OBLEČENÍ
Chcete, aby Vám vaše spodní prádlo/oblečení vydrželo co nejdéle? Krajka, mašlička, bavlna nebo hedvábné materiály patří k těm citlivým a při praní se může lehce poškodit. Poradíme vám, jak o něj pečovat.
 
Každé spodní prádlo/oblečení má štítky nebo etikety, které obsahují informace o jeho údržbě. Proto jim věnujte dostatečnou pozornost.
 
Vysvětlení pracích symbolů:

 

Spodní prádlo je ideální prát v ruce, popřípadně v pračce na jemný program (jemný program, ruční praní) a při nízké teplotě. Doporučujeme používat prací prášek/gel pro jemné prádlo.
U podprsenek vždy zapínejte háčky. Vyhnete se tím nechtěného poškození (vytažení nitě, roztržení krajky…). Doporučujeme používat sáček na spodní prádlo.
 
Spodní prádlo nesušte na topení/sušičce – dojde mnohem dřív k vyblednutí barev a ztrátě pružnosti. K sušení použijte sušák či šnůru na prádlo. Spodní prádlo vždy dejte do své původního tvaru, aby zachovalo svůj tvar. Nevystavujte ho přímému slunci.
 
Věříme, že při správné péči vám bude spodní prádlo dlouho dělat radost.
 
SPORTOVNÍ OBLEČENÍ
Pokud chcete, aby vám sportovní oblečení dlouho vydrželo je třeba se o něj více pečovat. Každé oblečení má štítky nebo etikety, které obsahují informace o jeho údržbě. Proto jim věnujte dostatečnou pozornost. Vysvětlení pracích symbolů viz výše.

Sportovní oblečení perte vždy otočené naruby. Tím jej chráníte před případním žmolkováním. Perte na šetrný prací program (sport, jemné praní, ruční praní) a používejte speciální prací prášek/gel na sportovní oblečení. Nepoužívejte aviváž nebo chemické čištění. Nežehlit!

PLAVKY

Plavky potřebují zvláštní péči zejména proto, že opalovací přípravky a tělová mléka obsahují olej, který může ve spojení s potem, chlórem či mořskou solí poškodit elastická vlákna výrobku. Riziko s ještě zvětšuje ve spojení s působením přímého slunce. My vám nyní poradíme, jak o plavky správně pečovat a prodloužit jejich životnost a vaši radost z nich.
 
– plavky po každém nošení ručně vyperte v jemném pracím gelu nebo tělovém mýdle a důkladně vymáchejte v čisté vodě

– při praní nepoužívejte aviváž, ani jiné chemické prostředky – poškozují elastická vlákna výrobku a způsobují šednutí bílé barvy

– neukládejte vlhké do obalu, ani je nenechávejte zabalené ve vlhkém ručníku

– plavky nesušte n přímém slunci či u zdroje tepla např. na topení – mohlo by dojít ke změně barvy a poškození. elastických vláken

– plavky nesušte v bubnové pračce

– zásadně se vyvarujte kontaktu s drsnými plochami – pozor na tobogány, dřevěné lavičky a okraje bazénů

– vyvarujte se kontaktu plavek s UV zařením v soláriích